Alternative flash content

Requirements

Brąz dla tenisistów stołowych z IKS-AWF Warszawa!

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

W dniach 30.11-1.12.2013 Zielona Góra gościła u siebie zawodników niepełnosprawnych podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród startujących zespołów mieliśmy swoich reprezentantów - dwa zespoły IKS-AWF Warszawa. W rozgrywkach drużynowych, w skład zespołu wchodzą 4-osoby: zawodnik grający na wózku inwalidzkim, zawodniczka z klasy 6-10, zawodnik z klasy 6-8 i zawodnik z klasy 9-10. IKS-AWF Warszawa 1 wystąpił w składzie: Jarosław Stefaniak, Katarzyna Marszał, Mariusz (Mario) Olczak, Paweł Konstantyn. IKS-AWF Warszawa 2 reprezentowali: Małgorzata Sosnowska, Monika Borewicz, Tomasz Szybalski, Marcin Spurek. Trenerami naszych zawodników są: Elżbieta Madejska i Andrzej Ochal.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2013 zostali IKS-AWF Warszawa 1, którzy bez porażki przebrnęli fazę grupową, a następnie ćwierćfinały. Dramatyczny przebieg miał mecz o finał, zakończony wynikiem 2:3. Nieznacznie wówczas IKS AWF Warszawa1 uległ IKS-owi 1 z Tarnobrzegu. O brązowy krążek również trzeba było mocno powalczyć. Mecz o tytuł drugiego wicemistrza Polski i 3 miejsce na podium przeciwko „Strat” Gdańsk zakończył się 3:2 dla naszych. Cichym "bohaterem" zarówno drużyny, jak i całego turnieju był Mario Olczak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki ze stratą jedynie 1 seta.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Zespół IKS-AWF Warszawa 2 ukończył zmagania na miejscu 11. Nieszczęśliwa porażka w fazie grupowej 2:3 ze "Startem" Gdańsk spowodowała, że to Gdańsk wyszedł z grupy i dotarł do finałów (by później ponieść porażkę z IKS AWF Warszawa1), a mogło być inaczej. Jak widać poziom sportowy był bardzo wysoki i wyrównany, a nasze dwie drużyny ze zmiennym szczęściem stanęły na wysokości zadania. Drużynowym Mistrzem Polski został gospodarz turnieju, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra, wicemistrzem IKS "Jezioro" Tarnobrzeg. (foto.archiwum Jarosław Bielak/ Maciej Nalepka- Tarnobrzeg/ oprac. IKS-AWF Warszawa)

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

 

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook