Alternative flash content

Requirements

Bratysława 2012 - Slovakia OPEN

bratyslawa-2012-slovakia-open

W dniach 22-27.04.2012 kadra polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym uczestniczyła w turnieju Slovakia Open 2012. W turnieju singla dwa medale dla naszej reprezentacji zdobyły Dajana Jastrzębska (class 8) - srebrny oraz Dorota Nowacka (class 11) - brązowy. Dajana przegrała tylko z Norweżką Dahlen (2:3). Po niezwykle zaciętej grze wygrała z Niemką Wolf (3:2) rewanżując się tym samym za porażkę z turnieju w Lignano (w ostatniej swojej grze wygrała walkowerem ze Szwedką Abrahamsson). Dorota w grze o brąz wygrała z zawodniczką z Hong Kongu – Wong (3:1) (gry grupowe: Yeung-HKG 1:3, Kosacheva-RUS 3:0, półfinał: Kosmina-UKR 1:3).

W turnieju drużynowym w łączonych klasach 6-7 brązowy medal zdobyły Alicja Eigner (class 6) oraz Katarzyna Marszał (class 6) - IKS-AWF Warszawa. Dziewczyny dobrze rozpoczęły zawody od zwycięstwa nad drużyną węgiersko-australijską, Monar-McDonnel (3:0). Dwa kolejne mecze to niestety przegrane naszych dziewczyn z Rosją (0:3) oraz Ukrainą (1:3). W meczu decydującym o 3 miejscu w turnieju pokonały po ponad 2 godzinnym pojedynku parę Klymenko(UKR)-Fattakova(RUS) 3:2. Również na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Pęk (class 9) i Dajana Jastrzębska w łączonych klasach 8-9. Wygrana z Niemkami 3:0, przegrane z Chinkami 0:3 oraz  po słabszej grze dziewczyn z parą Dahlen-Abrahamsson 2:3.

Przed kadrą jeszcze dwa starty kontrolne przed Igrzyskami: 30.05-03.06.2012 w Cluj (Rumunia) oraz 13-17.06.2012 w Nantes (Francja). W najbliższym turnieju w Rumuni szansę gry dostaną zawodnicy będący w szerokiej kadrze Polski: Marcin Grocholski (class 10), Dariusz Ścigany (class 9), Paweł Konstantyn (class 9) oraz debiutant Michał Deigsler (bez klasyfikacji międzynarodowej – klasyfikacja przed turniejem).
 

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook