Alternative flash content

Requirements

CHINA PARA TT OPEN 2012 - O krok od podium

china tt open 2012 iks awf

E.Madejska, K.Marszał, A.Ochal - IKS-AWF Warszawa (fot. A.Ochal)

W dniach 21-25.04.2012 kadra polski niepełnosprawnych tenisistów stołowych brała udział w zawodach w Pekinie – CHINA PARA TT OPEN 2012. W turnieju wystartowało 110 zawodników z 22 państw, w tym najliczniejsza i bardzo mocna grupa gospodarzy. W zawodach brała udział zawodniczka IKS-AWF Warszawa Katarzyna Marszał (class 6), dla której był to kolejny turniej przygotowawczy do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. W turnieju singla Kasia wygrała ze swoją koleżanką z drużyny Alicją Eigner (3:2), przegrała z Klymenko (UKR)(0:3) i Chebanika (RUS)(1:3) oraz po dramatycznej grze o brązowy medal z Khodzynską (UKR) przegrała (2:3). W turnieju drużynowym Alicja Eigner i Katarzyna Marszał grające w klasie 6-7 nie sprostały Rosjankom 0:3 i Ukrainkom 1:3. Jedyny punkt zanotowały po bardzo dobrej grze deblowej. W grze Kasi widać postępy w regularności przebicia oraz gry półwolejem, czyli tych elementów, na które w ostatnim czasie trenerzy zwracali najwięcej uwagi na treningach. Kolejne zawody to Slovenia Open 8-13.05.2012 w miejscowości Lasko, gdzie poza Kasią zagra również Małgorzata Jankowska (class 9) - również IKS-AWF Warszawa.

 

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook