Alternative flash content

Requirements

Lignano 2012 - złoto i brąz dla tenisistów stołowych

Od turnieju Master Open w Lignano (Włochy) rozpoczęła swój sezon startowy reprezentacja Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach brało udział 229 zawodników z 33 krajów, w tym polska 12 osobowa ekipa. Klub IKS-AWF Warszawa reprezentowały dwie zawodniczki: Małgorzata Jankowska (klasa 9) i Katarzyna Marszał (klasa 6).

K.Marszał i M.Jankowska IKS-AWF Warszawa (fot. A.Ochal)

W klasie 9 Małgorzata Jankowska zdobyła brązowy medal po wygranych nad De Jonge [NED] 3:1 oraz nad koleżanką z drużyny Karoliną Pęk (3:1) - przegrane z Kavas [TUR] (1:3), Gorshkaleva [RUS] (2:3).

Miejsce tuż za podium przypadło Katarzynie Marszał, która w grupie pokonała Niemkę Grebe (3:0) oraz przegrała z Ukrainką Khodzynska (0:3). W grze półfinałowej po bardzo ładnej grze uległa niestety Rosjance Chebanika (1:3). W grze o brąz po raz kolejny nie sprostała Khodzynskiej (1:3).

W turnieju drużynowym złoty medal bez straty żadnej gry zdobyły dziewczyny w łączonych klasach 8-9 – Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk. Kasia grająca w drużynie wraz z Alicją Eigner zakończyła zmagania na fazie grupowej.

O.Gorshkaleva (RUS), N.Kavas (TUR), M.Jankowska (POL) (fot. A.Ochal)

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook