Alternative flash content

Requirements

5 medali na MP w tenisie stołowym! Wisła 2019

W dniach 17-19 maja, drużyna tenisistów stołowych z sekcji IKS-AWF przystąpiła do długo wyczekiwanych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych które odbywały się w Wiśle. Po długich i ciężkich przygotowaniach, nasi zawodnicy jechali na zawody w bojowych nastrojach. Praca na treningach przyniosła oczekiwane efekty. Nasi tenisiści i tenisistki zdobyli 5 medali. Paweł Konstantyn, Katarzyna Marszał oraz Dorota Bucław zdobyli złote medal. Brawo Kasia, brawo Dorota, brawo Paweł!!! Rafał Kraft po bardzo widowiskowym pojedynku w finale zdobył srebro, a Małgorzata Jankowska zdobyła brązowy medal. Serdeczne gratulacje dla medalistów, całej sekcji tenisa stołowego IKS-AWF oraz trenerów: Marcina Spurka, Filipa Szymańskiego i Daniela Szczepańskiego. Tak trzymać!!!

 

Kasia Marszał dwukrotnie na podium!

Dotarły do nas znakomite wieści z miejscowości Laško w Słowenii. Rozgrywany jest tam największy na świecie turniej w tenisie stołowym dla osób niepełnosprawnych. Nasza zawodniczka Kasia Marszał wywalczyła tam dwa medale
Brązowy krążek zdobyła w rywalizacji indywidualnej w kl.6, a srebrny w konkurencji drużynowej w kl.8. Bardzo gorąco dziękujemy i gratulujemy Kasi oraz jej trenerce Eli Madejskiej. Tak trzymać!

Slovenia Open 2018

Tenis na wagę mistrza

Tenis stołowy IKS-AWF. Artykuł Tenis na wagę mistrza

Na zajęcia sekcji tenisa stołowego w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie przychodzi kilkanaście osób niepełnosprawnych. Są wśród nich osoby starsze - dawni zawodnicy, którzy chcą pograć w celach towarzyskich i podtrzymania kondycji, oraz osoby młode i dorosłe, które trenują kilka razy w tygodniu, aby zrealizować marzenie o zostaniu mistrzem.

Trener Elżbieta Madejska, która wraz Andrzejem Ochalem prowadzi w sekcji tenisa stołowego zajęcia i treningi, namówiła już wiele osób niepełnosprawnych na grę w ping-ponga. Jak mówi, tenis stołowy jest dyscypliną, która jak żadna inna łączy w sobie wiele ćwiczeń wpływających korzystnie na zdrowie i rozwój osób niepełnosprawnych z przeróżnymi schorzeniami. Podczas gry poprawiają swoją koordynację wzrokowo-ruchową, czas reakcji na szybko zmieniające się sytuacje, ocenę odległości i szybkości poruszania się piłki, precyzję ustawiania rakiety oraz uderzania piłki na wiele sposobów. Złożoność ćwiczeń i ogromna zmienność sytuacji, na które tenisiści stołowi muszą szybko, odpowiednio i precyzyjnie zareagować, rozwijają nie tylko ich sprawność fizyczną i kondycję, lecz także pracę mózgu, koncentrację i percepcję. To zalety, które niewiele dyscyplin sportu może zaoferować. Dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt.

Czytaj więcej...

Brąz dla tenisistów stołowych z IKS-AWF Warszawa!

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

W dniach 30.11-1.12.2013 Zielona Góra gościła u siebie zawodników niepełnosprawnych podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród startujących zespołów mieliśmy swoich reprezentantów - dwa zespoły IKS-AWF Warszawa. W rozgrywkach drużynowych, w skład zespołu wchodzą 4-osoby: zawodnik grający na wózku inwalidzkim, zawodniczka z klasy 6-10, zawodnik z klasy 6-8 i zawodnik z klasy 9-10. IKS-AWF Warszawa 1 wystąpił w składzie: Jarosław Stefaniak, Katarzyna Marszał, Mariusz (Mario) Olczak, Paweł Konstantyn. IKS-AWF Warszawa 2 reprezentowali: Małgorzata Sosnowska, Monika Borewicz, Tomasz Szybalski, Marcin Spurek. Trenerami naszych zawodników są: Elżbieta Madejska i Andrzej Ochal.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2013 zostali IKS-AWF Warszawa 1, którzy bez porażki przebrnęli fazę grupową, a następnie ćwierćfinały. Dramatyczny przebieg miał mecz o finał, zakończony wynikiem 2:3. Nieznacznie wówczas IKS AWF Warszawa1 uległ IKS-owi 1 z Tarnobrzegu. O brązowy krążek również trzeba było mocno powalczyć. Mecz o tytuł drugiego wicemistrza Polski i 3 miejsce na podium przeciwko „Strat” Gdańsk zakończył się 3:2 dla naszych. Cichym "bohaterem" zarówno drużyny, jak i całego turnieju był Mario Olczak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki ze stratą jedynie 1 seta.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Zespół IKS-AWF Warszawa 2 ukończył zmagania na miejscu 11. Nieszczęśliwa porażka w fazie grupowej 2:3 ze "Startem" Gdańsk spowodowała, że to Gdańsk wyszedł z grupy i dotarł do finałów (by później ponieść porażkę z IKS AWF Warszawa1), a mogło być inaczej. Jak widać poziom sportowy był bardzo wysoki i wyrównany, a nasze dwie drużyny ze zmiennym szczęściem stanęły na wysokości zadania. Drużynowym Mistrzem Polski został gospodarz turnieju, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra, wicemistrzem IKS "Jezioro" Tarnobrzeg. (foto.archiwum Jarosław Bielak/ Maciej Nalepka- Tarnobrzeg/ oprac. IKS-AWF Warszawa)

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

 

XVI Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym

XVI Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bielan

Integracyjny Klub Sportowy AWF zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w XVI Integracyjnym Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bielan. Zawody odbędą się 2 grudnia 2012 r. w Hali Sportowej  CR-S Bielany na ul. Lindego 20 o godzinie 10:00 (zapisy w dniu turnieju od 8:30 do 9.30). Wstęp wolny.

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook