Alternative flash content

Requirements

Tenis na wagę mistrza

Tenis stołowy IKS-AWF. Artykuł Tenis na wagę mistrza

Na zajęcia sekcji tenisa stołowego w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie przychodzi kilkanaście osób niepełnosprawnych. Są wśród nich osoby starsze - dawni zawodnicy, którzy chcą pograć w celach towarzyskich i podtrzymania kondycji, oraz osoby młode i dorosłe, które trenują kilka razy w tygodniu, aby zrealizować marzenie o zostaniu mistrzem.

Trener Elżbieta Madejska, która wraz Andrzejem Ochalem prowadzi w sekcji tenisa stołowego zajęcia i treningi, namówiła już wiele osób niepełnosprawnych na grę w ping-ponga. Jak mówi, tenis stołowy jest dyscypliną, która jak żadna inna łączy w sobie wiele ćwiczeń wpływających korzystnie na zdrowie i rozwój osób niepełnosprawnych z przeróżnymi schorzeniami. Podczas gry poprawiają swoją koordynację wzrokowo-ruchową, czas reakcji na szybko zmieniające się sytuacje, ocenę odległości i szybkości poruszania się piłki, precyzję ustawiania rakiety oraz uderzania piłki na wiele sposobów. Złożoność ćwiczeń i ogromna zmienność sytuacji, na które tenisiści stołowi muszą szybko, odpowiednio i precyzyjnie zareagować, rozwijają nie tylko ich sprawność fizyczną i kondycję, lecz także pracę mózgu, koncentrację i percepcję. To zalety, które niewiele dyscyplin sportu może zaoferować. Dochodzi jeszcze jeden ważny aspekt.

Czytaj więcej...

Brąz dla tenisistów stołowych z IKS-AWF Warszawa!

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

W dniach 30.11-1.12.2013 Zielona Góra gościła u siebie zawodników niepełnosprawnych podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród startujących zespołów mieliśmy swoich reprezentantów - dwa zespoły IKS-AWF Warszawa. W rozgrywkach drużynowych, w skład zespołu wchodzą 4-osoby: zawodnik grający na wózku inwalidzkim, zawodniczka z klasy 6-10, zawodnik z klasy 6-8 i zawodnik z klasy 9-10. IKS-AWF Warszawa 1 wystąpił w składzie: Jarosław Stefaniak, Katarzyna Marszał, Mariusz (Mario) Olczak, Paweł Konstantyn. IKS-AWF Warszawa 2 reprezentowali: Małgorzata Sosnowska, Monika Borewicz, Tomasz Szybalski, Marcin Spurek. Trenerami naszych zawodników są: Elżbieta Madejska i Andrzej Ochal.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2013 zostali IKS-AWF Warszawa 1, którzy bez porażki przebrnęli fazę grupową, a następnie ćwierćfinały. Dramatyczny przebieg miał mecz o finał, zakończony wynikiem 2:3. Nieznacznie wówczas IKS AWF Warszawa1 uległ IKS-owi 1 z Tarnobrzegu. O brązowy krążek również trzeba było mocno powalczyć. Mecz o tytuł drugiego wicemistrza Polski i 3 miejsce na podium przeciwko „Strat” Gdańsk zakończył się 3:2 dla naszych. Cichym "bohaterem" zarówno drużyny, jak i całego turnieju był Mario Olczak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki ze stratą jedynie 1 seta.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Zespół IKS-AWF Warszawa 2 ukończył zmagania na miejscu 11. Nieszczęśliwa porażka w fazie grupowej 2:3 ze "Startem" Gdańsk spowodowała, że to Gdańsk wyszedł z grupy i dotarł do finałów (by później ponieść porażkę z IKS AWF Warszawa1), a mogło być inaczej. Jak widać poziom sportowy był bardzo wysoki i wyrównany, a nasze dwie drużyny ze zmiennym szczęściem stanęły na wysokości zadania. Drużynowym Mistrzem Polski został gospodarz turnieju, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra, wicemistrzem IKS "Jezioro" Tarnobrzeg. (foto.archiwum Jarosław Bielak/ Maciej Nalepka- Tarnobrzeg/ oprac. IKS-AWF Warszawa)

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

 

XVI Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym

XVI Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bielan

Integracyjny Klub Sportowy AWF zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w XVI Integracyjnym Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Bielan. Zawody odbędą się 2 grudnia 2012 r. w Hali Sportowej  CR-S Bielany na ul. Lindego 20 o godzinie 10:00 (zapisy w dniu turnieju od 8:30 do 9.30). Wstęp wolny.

IP Londyn 2012 - Małgorzata Jankowska zdobywa brąz

Małgorzata Jankowska (IKS-AWF Warszawa) wraz z koleżankami Natalią Partyką i Alicją Eigner zdobyły brązowy medal na Igrzyskach w Londynie w tenisie stołowym! Polki w meczu o trzecie miejsce grały z reprezentacją Francji. O zwycięstwie naszych zawodniczek zdecydował debel. W parze z Natalią Partyką zagrała Jankowska Małgorzata. Polki zdecydowanie pokonały swoje rywalki 3:0 i wywalczyły sobie tym samym miejsce na podium.

Bratysława 2012 - Slovakia OPEN

bratyslawa-2012-slovakia-open

W dniach 22-27.04.2012 kadra polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym uczestniczyła w turnieju Slovakia Open 2012. W turnieju singla dwa medale dla naszej reprezentacji zdobyły Dajana Jastrzębska (class 8) - srebrny oraz Dorota Nowacka (class 11) - brązowy. Dajana przegrała tylko z Norweżką Dahlen (2:3). Po niezwykle zaciętej grze wygrała z Niemką Wolf (3:2) rewanżując się tym samym za porażkę z turnieju w Lignano (w ostatniej swojej grze wygrała walkowerem ze Szwedką Abrahamsson). Dorota w grze o brąz wygrała z zawodniczką z Hong Kongu – Wong (3:1) (gry grupowe: Yeung-HKG 1:3, Kosacheva-RUS 3:0, półfinał: Kosmina-UKR 1:3).

W turnieju drużynowym w łączonych klasach 6-7 brązowy medal zdobyły Alicja Eigner (class 6) oraz Katarzyna Marszał (class 6) - IKS-AWF Warszawa. Dziewczyny dobrze rozpoczęły zawody od zwycięstwa nad drużyną węgiersko-australijską, Monar-McDonnel (3:0). Dwa kolejne mecze to niestety przegrane naszych dziewczyn z Rosją (0:3) oraz Ukrainą (1:3). W meczu decydującym o 3 miejscu w turnieju pokonały po ponad 2 godzinnym pojedynku parę Klymenko(UKR)-Fattakova(RUS) 3:2. Również na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Pęk (class 9) i Dajana Jastrzębska w łączonych klasach 8-9. Wygrana z Niemkami 3:0, przegrane z Chinkami 0:3 oraz  po słabszej grze dziewczyn z parą Dahlen-Abrahamsson 2:3.

Przed kadrą jeszcze dwa starty kontrolne przed Igrzyskami: 30.05-03.06.2012 w Cluj (Rumunia) oraz 13-17.06.2012 w Nantes (Francja). W najbliższym turnieju w Rumuni szansę gry dostaną zawodnicy będący w szerokiej kadrze Polski: Marcin Grocholski (class 10), Dariusz Ścigany (class 9), Paweł Konstantyn (class 9) oraz debiutant Michał Deigsler (bez klasyfikacji międzynarodowej – klasyfikacja przed turniejem).
 

Ogłoszenie

postaw na sport PFRON

Bardzo gorąco zachęcamy osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy AWF zajęciach w paraolimpijskich dyscyplinach sportu. Projekt kierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rahabilitację oraz kondycję! Postaw na SPORT!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook