Alternative flash content

Requirements

Puchar Świata Szabla Kilińskiego

Puchar Świata w szermierce na wózkach SZABLA KILIŃSKIEGO - plakat

Puchar Świata w szermierce na wózkach “Szabla Kilińskiego” jest organizowany w Polsce od 2001 roku. Od samego początku Organizatorzy starali się, aby walki najlepszych na świecie szermierzy miały oprawę stosowną do rangi turnieju. Poprzez profesjonalną organizację zawodów, promocję imprezy oraz odpowiednią prezentację szermierczych pojedynków, Warszawa co roku chce okazać należyty szacunek oraz ogromny podziw dla kunsztu i wysiłku niepełnosprawnych mistrzów fechtunku. M.in. z tego właśnie powodu wszystkie szermiercze pojedynki odbywają się w salach reprezentacyjnych ekskluzywnych warszawskich hoteli, a walki finałowe każdego roku uświetnia uroczysta Gala, na zakończenie której wszystkim zwycięzcom wręczane są wspaniałe trofea - lśniące szable Kilińskiego.

Oficjalna strona Pucharu Świata SZABLA KILINSKIEGO

Podczas turnieju w Warszawie najważniejszy dla Organizatorów zawsze był i pozostanie zawodnik oraz jego komfort. Wszystkie walki niepełnosprawnych szermierzy odbywają są w miejscu ich zakwaterowania. Pozwala to uniknąć uciążliwego dla osób niepełnosprawnych transportu. Daje to też możliwość odpoczynku między walkami turniejowymi. Co ważniejsze spotyka się to z ogromnym uznaniem szermierzy na wózkach.

Wszystko to sprawia, że warszawski Puchar Świata "Szabla Kilińskiego" jest co roku największą na świecie oraz najchętniej odwiedzaną imprezą szermierczą dla sportowców z niepełnosprawnością. Jest to powód do dumny, ale też i duża odpowiedzialność.

Zapraszamy na oficjalną stronę turnieju: www.szablakilinskiego.pl

Puchar Świata w szermierce na wózkach SZABLA KILIŃSKIEGO

Facebook