Alternative flash content

Requirements

Sadyba CUP - integracyjny turniej szermierczy

Sadyba CUP integracyjny turniej szermierczy - logo

 

Integracyjny Turniej Szermierczy Sadyba CUP organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku na warszawskim Mokotowie i jest jedynym takim turniejem w Polsce. W ramach zawodów rozgrywane są oddzielne konkurencje turniejowe (turnieje dla dorosłych, turnieje dla dzieci i młodzieży, turnieje dla amatorów i weteranów). Wszystkie turnieje mają charakter integracyjny, tzn. że zawodnicy niepełnosprawni mogą startować razem z szermierzami sprawnymi. Taka rywalizacja jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalistycznych platform szermierczych oraz następującej reguły: "Jeśli zawodnik niepełnosprawny spotyka się z zawodnikiem pełnosprawnym, to obaj walczą na wózku". Trzydniowym zmaganiom szermierzy towarzyszy rodzinny piknik szermierczy z licznymi atrakcjami dla miłośników białej broni.

Impreza współfinansowana jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Mokotów oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Facebook

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl