Alternative flash content

Requirements

Szymon Ogonowski sięga po złoto!

Szymon Ogonowski IKS-AWF Warszawa - portret

Szymon Ogonowski (zawodnik IKS-AWF Warszawa) wygrał turniej szermierczy "Gwiazdka ze szpadą", który odbył się ten weekend w Gliwicach. W zawodach wystartowało aż 67 zawodników z całej Polski. W finałowej walce Szymon pokonał 8:3 innego zawodnika z Warszawy Jakuba Cieślika. Gratulujemy sukcesu Szymonowi oraz jego trenerowi Sebastianowi Giedroiciowi. W najbliższy piątek (6 grudnia 2013) Szymon został zaproszony do udziału w Turnieju o Puchar Dzielnicy Praga Południe. W gali finałowej zawalczy 4 najlepszych szpadzistów. Trzymamy kciuki!

Szymon Ogonowski IKS-AWF Warszawa - walka

Sukces Błażeja Kuzaki i jego kolegów z IKS-AWF

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Warszawy 2013 - sukces Błażeja Kuzaki

5 i 6 października odbyły się w Warszawie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we florecie i szpadzie. Pierwszego dnia w konkurencjach indywidualnych najlepiej powalczył Błażej Kuzaka, który wywalczył brązowy medal w turnieju floretowych przegrywając w walce o finał tylko jednym trafieniem. Bardzo dobrze spisał się również Aleksander Krużewski, który znalazł się w szerokim finale (6 miejsce). Na 10 miejscu zawody zakończył Ignacy Szypulski, a Franek Nowak na miejscu 14. Po krótkiej przerwie zawodnicy IKS-AWF przystąpili do turnieju szpadowego (trzeba zaznaczyć, że chłopcy po raz pierwszy wzięli szpady do ręki) i tu ogromną niespodziankę sprawił Błażej Kuzaka, który pewnie wywalczył brązowy medal!!!

Drugiego dnia turniejem szpadowym rozpoczęły się zmagania drużynowe. Drużyna IKS-AWF w składzie Błażej Kuzaka, Ignacy Szypulski i Aleksander Krużewski spisała się bardzo dobrze i wywalczyła brązowy medal wygrywając pewnie ze Stowarzyszeniem Legia Warszawa. Po szpadzie przyszła kolej na drużynowy turniej floretowy. Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie. Floretowa drużyna IKS-AWF znalazła swoich pogromców dopiero w finale. Srebrne medale to duży sukces naszych zawodników. Najlepszym szermierzem weekendu został Błażej Kuzaka, który zdobył medal w każdej konkurencji stając się tym samym Multimedalistą turnieju. Gratulacje dla zawodników oraz trenera Sebastiana Koziejowskiego.

Mistrzostwa Warszawy - mamy medalistów!

W szermierczych Mistrzostwach Warszawy Dzieci i Młodzików udział wzięło ponad 60 zawodników. Aleksander Krużewski (IKS-AWF) w kategorii dzieci wywalczył złoty medal i tytuł mistrzowski. Po dramatyczym finale, w którym przegrywał na początku 2:5, pokonał zawodnika z Polskiego Klubu Szermierczego 8:6. W kategorii młodzików Garin Jean Paul (IKS-AWF) również stanął na podium zdobywając medal brązowy. W półfinale Jean Paul spotkał się ze swoim klubowym kolegą Ignacym Szypulskim (IKS-AWF). Pojedynek był bardzo zacięty i pełen emocji. Jean Paul wygrał z Ignacym jednym punktem. W zawodach debiutowali i dzielnie walczyli inni zawodnicy IKS-AWF: Alex Romanowski, Franek Nowak, Franek Kapliński, Ludwik Zdort oraz Helenka Socha.

Szermierka IKS-AWF Mistrzostwa Warszawy 2012

Dramatyczny pojedynek: Garin vs Szypulski (fot. P.Szpygiel)

Więcej fotografii z imprezy w zakładce Multimedia: Mistrzostwa Warszawy Dzieci 2012

Sukces młodych szermierzy IKS-AWF

23 marca br. podczas Międzynarodowego Turnieju Challange Wratislavia Aleksander Krużewski (zawodnik IKS-AWF Warszawa) zajął 3 miejsce. W walce o wejście do finału uległ szermierzowi z Rumuni Alexandru Pirua, który ostatecznie wygrał cały turniej. Aleksander Krużewski był drugim z Polaków w klasyfikacji końcowej. W turnieju startowało aż 134 zawodników!

Wratislavia 2012, Krużewski Koziejowski

Aleksander Krużewski z trenerem Sebastianem Koziejowskim (fot. arch. IKS-AWF)

Wratislavia 2012, Krużewski Mrożek

M.Mrożek (UKS-MDK) vs. A.Krużewski (IKS-AWF) (fot. S.Koziejowski)

1 kwietnia br. podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Ziem Północnych Aleksander Krużewski zajął 5 miejsce, natomiast Jean Paul Garin oraz Ignacy Szypulski (wszyscy zawodnicy IKS-AWF Warszawa) uplasowali się exequo na wysokim 9 miejscu. Warto dodać, że Ignacy Szypulski został najlepszym zawodnikiem w swoim roczniku (2000 r.).

Jean Paul Garin Ignacy Szypulski

Jean Paul Garin i Ignacy Szypulski - zawodnicy IKS-AWF (fot. K.Modrzewski)

Gdańsk 2012 - Aleksander Krużewski

Aleksander Krużewski (zawodnik IKS-AWF Warszawa) zajął pierwsze miejsce w turnieju floretowym dzieci "O Puchar Rajców Gdańskich". Startowało 30 zawodników. Zawody odbyły się 3 marca w Gdańsku.