Requirements

PŚ Lonato 2012 - zwiastun przed Londynem

PŚ Lonato 2012 szermierka drużyna Pluta Całka Stańczuk Pender

Dekoracja. D.Pender, R.Stanczuk, N.Całka, G.Pluta (fot. S.Koziejowski)

Podczas przedostatniego przed Igrzyskami w Londynie turnieju rangi Pucharu Świata w Lonato (Włochy) polscy szermierze na wózkach zdobyli 7 medali. Bardzo dobre wyniki Polacy osiągnęli w szpadzie i szabli. Szczególnie cieszą dwa złote medale. Marta Makowska (IKS-AWF) wygrała turniej szpadowy kat.B pokonując w finale swoją odwieczną rywalkę: Niemkę Briese-Baetke Simone (15:14). Grzegorz Pluta (IKS-AWF) okazał się najlepszy w turnieju szablowym kat.B pokonując w walce finałowej zawodnika z Ukrainy Antona Datsko (15:14). Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Renata Burdon (IKS-AWF) w szabli kat.A. Jej klubowa koleżanka Marta Fidrych (IKS-AWF) zajęła w tym turnieju miejsce trzecie. Brązowe medale wywalczyli również: Norbert Całka w szpadzie kat.A oraz Marta Fidrych w turnieju szpadowym kat.A (zawodnicy IKS-AWF). W szpadowym turnieju drużynowym biało-czerwoni w składzie: Dariusz Pender, Radosław Stańczuk, Grzegorz Pluta i Norbert Całka przegrali o finał z drużyną z Rosji (45:44), a w meczu o miejsce trzecie pokonali szermierzy z Białorusi. Polska drużyna pań ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu za drużynami z Węgier, Hong-Kongu i Rosji. Turniej był bardzo mocno obsadzony. Zabrakło jedynie silnej ekipy z Chin.