Alternative flash content

Requirements

PŚ Montreal 2012 - sześć medali Polaków

Znakomity start polskich szermierzy w Montrealu. Już podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Kanadzie biało-czerwoni zdobywają trzy medale. Marta Fidrych (zawodniczka IKS-AWF) wywalczyła srebrny medal w szpadzie. W walce finałowej Marta uległa aktualnej mistrzyni Europy Rosjance Yulii Efimovej 15:13.

PŚ Montreal 2012 Marta Fidrych - szpada

Marta Fidrych (IKS-AWF), srebrny medal, PŚ w Montrealu (fot. S.Koziejowski)

W szpadowym turnieju mężczyzn Dariusz Pender (IKS-AWF) wywalczył medal srebrny. W finale uległ zawodnikowi z Włoch 15:13. W turnieju kategorii B Grzegorz Pluta (IKS-AWF) zdobył medal brązowy.

PŚ Malchow 2012 Pender finał szpady

Mateo Betti (ITA) vs Dariusz Pender (POL), finał szpady kat.A (fot. S.Koziejowski)

W kolejnych dniach Marta Fidrych zdobyła drugi srebrny medal w szabli kat.A, Dariusz Pender medal brązowy we florecie kat.A, a Grzegorz Pluta zajął trzecie miejsce w szabli kat.B.