Alternative flash content

Requirements

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U17 U23

Przez 5 dni, od 10 do 14 lipca br. w warszawskim hotelu Airport Okęcie rozgrywały się walki Młodzieżowych Mistrzostw Świata w szermierce na wózkach. W turnieju wystartowało 49 zawodników z 14 krajów. Walczono na szpady, szable i florety w podziale na płeć oraz na kategorie wiekowe (U17 – do 17 lat, U23 – do 23 lat). Zawodnikom kibicowali ich trenerzy, członkowie ekip narodowych oraz Warszawiacy – sympatycy szermierki. W imprezie wzięły udział łącznie 103 osoby (zwodnicy, członkowie ekip narodowych i personel obsługujący) oraz widzowie, którzy z racji otwartego i bezpłatnego udziału w imprezie podziwiali kunszt sportowy młodych szermierzy na wózkach. Ponadto pojedynki najlepszych na świecie zawodników, finały jak i ceremonie dekoracji były transmitowane na żywo i cieszyły się zainteresowaniem wśród internautów. W narodowej klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu uplasowała się bardzo silna ekipa z Rosji (6 złotych medali, 2 srebrne i 5 brązowych), na drugim ekipa z Turcji (1 złoty medal, 2 srebrne i 3 brązowe), na trzecim ekipa z Niemiec (1 złoty medal, 1 srebrny i 2 brązowe). Polskim zawodnikom niestety nie udało się stanąć na podium. Najbliżej zdobycia medalu byli: młody, 17 letni Kasjan Paszkowski, który zarówno w szpadzie, jak i we florecie dotarł do strefy ćwierćfinałowej oraz Jakub Kochan, który w szabli U23 uplasował się ostatecznie na 6. miejscu. Należy zaznaczyć, że Impreza została dofinansowana ze środków m. st. Warszawy za co gorąco władzom stolicy dziękujemy.