Requirements

IP Londyn 2012 - Dariusz Pender sięga po złoto

Paraolimpiada 2012 Londyn szermierka Dariusz Pender finał

R.Noble - FRA vs D.Pender - POL, 15:8 (fot. A.Kumar)

Podczas drugiego dnia szermierczych rozgrywek w sali ExCeL w Londynie Dariusz Pender (IKS-AWF Warszawa) zdobył złoty medal w indywidualnym turnieju szpadowym oraz wywalczył tym samym tytuł mistrza XIV Igrzysk Paraolimpijskich. Po eliminacjach grupowych Dariusz Pender był rozstawiony z numerem 9. W pojedynku o wejście do ćwierćfinału Darek zmierzył się ze swoim klubowym kolegą Radosławem Stańczukiem pokonując go 15:11. W kolejnej walce nie będący faworytem  Pender pokonał roztawionego z numerem 1 zawodnika z Chin Jianquan Tian 15:8. Walka o finał była równie emocjonująca i nerwowa. W ostatnim i decydującym trafieniu Peder wykazał się większym doświadczeniem i opanowaniem niż jego przeciwnik. Reprezentant Rosji - Artur Yusupow - musiał uznać wyższość Polaka. Dariusz Pender wygrał ten pojedynek 15:14. W finale Darek pokonał pewnie Francuza Romaina Noble 15:9.