Alternative flash content

Requirements

Wyciskanie mistrza

Sekacja podnoszenia ciężarów IKS-AWF. Artykuł Wyciskanie Mistrza

Podnoszenie ciężarów wydaje się mało widowiskowe w porównaniu z innymi dyscyplinami sportowymi. Ale nie brakuje tu emocji, dramaturgii rywalizacji, czy walki trenerów na taktyczne strategie w czasie pojedynków zawodników. Najlepsi niepełnosprawni ciężarowcy wyciskają ciężary 2-3 krotnie większe od własnej wagi. Są tacy także w klubie "IKS-AWF" Warszawa.

Kiedy Marcin Górski został przyjęty do sekcji podnoszenia ciężarów w "Integracyjnym Klubie Sportowym" w Warszawie, ważył ok. 50 kg. Jak każdy nowicjusz, który przyszedł na pierwszy trening, chciał sprawdzić jaki ciężar uda mu się wycisnąć na ławeczce. Wynik nie był imponujący, ledwie 40 kg. Marcina nie zniechęcało to jednak, także w czasie kolejnych miesięcy treningów, kiedy widział ile mu brakuje do rekordów kolegów. Dzisiaj Marcin jest najbardziej utytułowanym ciężarowcem klubu IKS-AWF Warszawa. W swojej kategorii do 56kg przywozi medal z każdych zawodów, od siedmiu lat nie schodzi z podium. W swojej kolekcji ma również złoty medal z Mistrzostw Polski. Dziś, po ośmiu latach treningów, wyciska 130kg, niemal 2,5 razy więcej niż waży. On - jak również inni ciężarowcy klubu "IKS" - jest dowodem, że siła woli i charakter czynią dopiero mistrza. Same predyspozycje fizyczne do tego nie wystarczą. Zapominają o tym zawodnicy, którzy po 2-3 miesiącach treningów rezygnują bo sądzili, że w tak krótkim czasie zrobią duży progres. Marcin, choć całe życie dźwigał swoje ciało na rękach chodząc o kulach, musiał zostawić wiadra potu na sali treningowej zanim pierwszy raz dźwignął sztangę dwukrotnie cięższą od siebie. Miał też więcej powodów od innych, aby poddać się. Nie wszyscy przechodzą szesnaście operacji kręgosłupa, z których kilka zamiast pomóc, jeszcze pogarszają stan zdrowia. Nie poddał się i nie usiadł na wózek, aby mieć łatwiej. Dalej dźwigał swoje ciało na rękach, nie chciał rezygnować z korzyści jakie daje chodzenie o kulach. Przyniosło to korzyści także w ciężarach.

Czytaj więcej...

Aktualizacja galerii - MP Bydgoszcz 2012

W zakładce Multimedia w sekcji podnoszenia ciężarów pojawiły się nowe fotografie z Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w 2012 roku (fot. Łukasz Stefaniak).

podnoszenie ciężarów IKS-AWF Mistrzostwa Polski Bydgoszcz 2012

Bezpośredni link do galerii: MP 2012 Bydgoszcz

Marcin Górski udźwignął złoto!

Marcin Górski złoty medal mp2012 podnoszenie ciężarów

Marcin Górski - Mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc (fot. arch. IKS-AWF)

W dniach 5-7 października na bydgoskim pomoście dźwigali ciężary niepełnosprawni sztangiści. Tytuł Mistrza Polski w kategorii 56 kg oraz złoty medal wywalczył zawodnik IKS-AWF Marcin Górski, który wycisnął 120 kg. W kategorii powyżej 100 kg Grzegorz Przybysz (IKS-AWF) również stanął na podium zdobywając medal srebrny z wynikiem 140 kg. Mirowski Artur zajął miejsce trzecie, Kowalski Tomasz miejsce szóste. Dobrze zaprezentował się najmłodszy zawodnik IKS-AWF Jakub Olejnik, który w turnieju juniorów zdobył medal brązowy. W zawodach wzięło udział 96 zawodników z 16 klubów. Obecni byli kadrowicze, którzy dźwigali cężary na pomostach Paraolimpiady w Londynie.

Multimedia - nowe zdjęcia

Nowe fotografie zostały dodane do zakładki Multimedia, do katalogu Podnoszenie ciężarów - zdjęcia wybrane.

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook