Alternative flash content

Requirements

Sukcesy pływaków na Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze popłynęli nasi zawodnicy podczas tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu, które rozegrane zostały w Łodzi w terminie od 15 do 17 czerwca 2018. Dorobek medalowy pływaków z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa to pięć złotych medali, trzy srebrne i cztery brązowe. Nasz niepokonany Wojtek Makowski sięgnął po złoto na dystansie 50m stylem dowolnym, natomiast Jakub Kruszyna nie miał sobie równych na dystansie 100m stylem motylkowym. Pozostałe trzy złote medale wywalczyły nasze sztafety w składzie: Tomczyk Dawid, Jastrzębski Adrian, Kruszyna Jakub, Makowski Wojciech, na dystansach: 4 x 100m stylem zmiennym, 4 x 100m stylem dowolnym, 4 x 50m stylem dowolnym. Wszystkim medalistom oraz trenerom IKS-AWF (Waldemarowi Madejowi i Zbigniewowi Sajkiewiczowi) należą się gratulacje i podziękowania za pracę i trud wkładany każdego dnia w solidne treningi. Słowa uznania kierujemy także do młodego, 17-letniego Dawida Tomczyka, który na dystansie 100m stylem grzbietowym zaledwie o 1 sekundę przegrał walkę o złoty medal z Patrykiem Biskupem z klubu START Kalisz.

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2018

Ćwierć życia w basenie

Sekacja pływacka IKS-AWF. Artykuł ćwierć życia w basenie

Pierwszym człowiekiem, który przepłynął 100m w czasie krótszym niż 1 min, był odtwórca roli Tarzana - Johnny Weissmuller. Uczynił to w 1922 roku. Niepełnosprawnemu zawodnikowi granicę tę udało się przekroczyć dopiero 60 lat później. Sportowcy niepełnosprawni poprawiają swoje rekordy od Paraolimpiady w Rzymie w 1960 roku, odkąd biorą udział w światowych zawodach pływackich. Swoje rekordy poprawiają także zawodnicy sekcji pływackiej Integracyjnego Klubu Sportowego AWF w Warszawie.

Trener Waldemar Madej nie lubi owijać w bawełnę. Każdemu zawodnikowi, w tym nowym osobom które zgłaszają się do klubu, mówi, że mają przed sobą sportową przyszłość wypełnioną sukcesami jeśli przyłożą się do treningów. Zbyt wiele zna przykładów osób, którym nie wróżono sportowych sukcesów, bo ledwie utrzymywały się na nogach podtrzymując się kulami, lub nie były w stanie utrzymać w ręku butelki z wodą. Jednak dzięki treningom, determinacji i pracy, wspinały się na najwyższy stopień podium i dla nich grano Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

Sukcesy pływaków z IKS-AWF

W tym sezonie sportowym pływacy z IKS-AWF trenowani przez Waldemara Madeja oraz Zbigniewa Sajkiewicza odnosili sukcesy na arenach międzynarodowych i krajowych. Powodem do dumy były wywalczone przez Grzegorza Polkowskiego i Marcina Ryszkę kwalifikacje paraolimpijskie. Cieszą również bardzo wyniki osiągane w kraju - szczególnie młodych zawodników IKS-AWF. W tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych Integracyjny Klub Sportowy AWF uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Pływanie w IKS-AWF, Zbigniew Sajkiewicz Szczecin

Pływanie w IKS-AWF, medaliści

Klasyfikacja medalowa w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych: 1. WSSiRN Start Katowice, 2. IKS-AWF Warszawa, 3. Start Wroclaw, 4. KSI Start Szczecin, 5. Start Białystok, 6. Start Kalisz, 7. Szansa Start Gdańsk, 8. Start Poznań, 9. Start Tarnów, 10. IKS Atak Elbląg, 11. DSS Kraków, 12. ISRS Culani Warszawa, 13. ICSiR Start Lublin, 14. Start Tarnobrzeg, 15. Triumf Start Bydgoszcz, 16. Gol-Start Częstochowa, 17. Start Gorzów, 18. KSN Start Warszawa, 19. UKS Laski, 20. Start Zielona Góra.

Pływanie w IKS-AWF, Waldemar Madej

Pływanie w IKS-AWF, Zbigniew Sajkiewicz, zawody

W tym roku medale w pływaniu dla IKS-AWF zdobywali: Grzegorz Polkowski, Marcin Ryszka, Monika Hopa, Marek Dobrowolski, Małgorzata Grzegrzółka, Michał Zatorski, Julia Sadkowska, Mateusz Żebrowski, Kamil Otowski oraz Julia Sadkowska.

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów (szkoleń) sportowych dla osób niepełnosprawnych w szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w w/w. paraolimpijskich dyscyplinach sportu. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2018. Data zakończenia projektu: 31 grudnia 2018. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

 

postaw na sport PFRON

Bardzo gorąco zachęcamy osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy AWF zajęciach w paraolimpijskich dyscyplinach sportu. Projekt kierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję! Postaw na SPORT!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook