Alternative flash content

Requirements

Kraków 2019 - MP Juniorów i Juniorów młodszych w pływaniu

W dniach 16 i 17 maja odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych. Ekipa naszych zawodników spisała się na medal, a mówiąc precyzyjniej na wiele medali (wyniki poniżej) :-) Wielkie gratulacje należą się naszym młodym zawodnikom oraz przygotowującym ich do startów trenerom: Waldemarowi Madejowi, Zbigniewowi Sajkiewiczowi oraz Tomaszowi Madejowi.

Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym chłopców w składzie : Tymon Kowalcze, Hubert Lewiński, Piotr Fabisiak Dawid Tomczyk zdobyła srebrny medal, Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym chłopców w tym samym składzie zdobyła medal brązowy ,Sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym w składzie Dawid Tomczyk, Piotr Fabisiak, Eliza Żurawska Nikola Badowska zdobyła medal złoty. Nikola Badowska wygrała klasyfikację Open w grupie wiekowej C - juniorów młodszych. Dawid Tomczyk wygrał klasyfikację Open w grupie wiekowej A - juniorów starszych. W swoich klasach startowych medale zdobyli: Nikola Badowska - złoto, Tymon Kowalcze - złoto, Dawid Tomczyk - złoto, Piotr Fabisiak - srebro, Hubert Lewiński - srebro. Wiktoria Wiejak i Eliza Żurawska pobiły swoje rekordy życiowe na większości dystansów. Brawo dziewczyny! Brawo chłopaki! Brawo trenerzy i rodzice! Brawo sekcja pływacka IKS-AWF!

Sekcja pływacka IKS-AWF na facebooku

Na facebooku sekcji pływackiej IKS-AWF pod adresem: facebook.com/iksawfplywanie można śledzić zmagania naszych pływaków, relacje z zawodów, osiągnięcia i wyniki oraz trochę treningowej "kuchni". Zapraszamy!

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Na pływalni przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. W dniach 15-17 marca br. zawodnicy rywalizowali w 15 konkurencjach. W zawodach uczestniczyło 123 zawodników z 23 klubów z Polski wraz z 12 osobową ekipą kadry narodowej. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Nikola Badowska zajęła I miejsce w kat. S9-S12. Hubert Lewiński, Tymoteusz Kowalcze i Dawid Tomczyk zdobyli srebrne medale w swoich kategoriach (kolejno:S8, S7 i S9). Brązowe medale i trzecie miejsca przypadły Piotrowi Fabisiakowi (S10) i Yelyzavieta Zhuravskiej (S8-S10). Gratulacje!

Zimowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie

16 listopada na obiektach pływackich hali Floating Arena w Szczecinie miało miejsce uroczyste otwarcie Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Niepełnosprawnych. Zawody otworzyli Wiceprezes Zarządu PZSN "Start" Marcel Jarosławski oraz Prezes Zarządu Klubu Sportowego Inwalidów "Start" w Szczecinie Tomasz Kaźmierczak. Zmagania rozpoczęły się już chwilę po otwarciu i trwały aż do niedzieli, 18 listopada. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach, na basenie o długości 50 metrów. Zawodnicy IKS AWF Warszawa zdobyli w sumie 46 medali! W klasyfikacji generalnej złote medale zdobyli: Otowski Kamil w kat. S3, Błażejewski Mateusz w kat. S4, Makowski Wojciech w kat. S11. II miejsce wywalczył Adrian Jastrzębski w kat. S13. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli: Krynicka Julia (S5), Kozłowska Maria (S5), Wiktoria Wiejak (S12) i Dawid Tomczyk (S9). Gratulujemy osiągnięć naszym zawodnikom!

Sukcesy pływaków na Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze popłynęli nasi zawodnicy podczas tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu, które rozegrane zostały w Łodzi w terminie od 15 do 17 czerwca 2018. Dorobek medalowy pływaków z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa to pięć złotych medali, trzy srebrne i cztery brązowe. Nasz niepokonany Wojtek Makowski sięgnął po złoto na dystansie 50m stylem dowolnym, natomiast Jakub Kruszyna nie miał sobie równych na dystansie 100m stylem motylkowym. Pozostałe trzy złote medale wywalczyły nasze sztafety w składzie: Tomczyk Dawid, Jastrzębski Adrian, Kruszyna Jakub, Makowski Wojciech, na dystansach: 4 x 100m stylem zmiennym, 4 x 100m stylem dowolnym, 4 x 50m stylem dowolnym. Wszystkim medalistom oraz trenerom IKS-AWF (Waldemarowi Madejowi i Zbigniewowi Sajkiewiczowi) należą się gratulacje i podziękowania za pracę i trud wkładany każdego dnia w solidne treningi. Słowa uznania kierujemy także do młodego, 17-letniego Dawida Tomczyka, który na dystansie 100m stylem grzbietowym zaledwie o 1 sekundę przegrał walkę o złoty medal z Patrykiem Biskupem z klubu START Kalisz.

Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2018

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 styczna 2019. Data zakończenia projektu: 30 marca 2020. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!