Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Sukces Błażeja Kuzaki i jego kolegów z IKS-AWF

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Warszawy 2013 - sukces Błażeja Kuzaki

5 i 6 października odbyły się w Warszawie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we florecie i szpadzie. Pierwszego dnia w konkurencjach indywidualnych najlepiej powalczył Błażej Kuzaka, który wywalczył brązowy medal w turnieju floretowych przegrywając w walce o finał tylko jednym trafieniem. Bardzo dobrze spisał się również Aleksander Krużewski, który znalazł się w szerokim finale (6 miejsce). Na 10 miejscu zawody zakończył Ignacy Szypulski, a Franek Nowak na miejscu 14. Po krótkiej przerwie zawodnicy IKS-AWF przystąpili do turnieju szpadowego (trzeba zaznaczyć, że chłopcy po raz pierwszy wzięli szpady do ręki) i tu ogromną niespodziankę sprawił Błażej Kuzaka, który pewnie wywalczył brązowy medal!!!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Warszawy 2013 - sukces Błażeja Kuzaki

Drugiego dnia turniejem szpadowym rozpoczęły się zmagania drużynowe. Drużyna IKS-AWF w składzie Błażej Kuzaka, Ignacy Szypulski i Aleksander Krużewski spisała się bardzo dobrze i wywalczyła brązowy medal wygrywając pewnie ze Stowarzyszeniem Legia Warszawa. Po szpadzie przyszła kolej na drużynowy turniej floretowy. Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie. Floretowa drużyna IKS-AWF znalazła swoich pogromców dopiero w finale. Srebrne medale to duży sukces naszych zawodników. Najlepszym szermierzem weekendu został Błażej Kuzaka, który zdobył medal w każdej konkurencji stając się tym samym Multimedalistą turnieju. Gratulacje dla zawodników oraz trenera Sebastiana Koziejowskiego.

 

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl