Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Dzień Niepodległości z Ministrem Radosławem Sikorskim

11 listopada 2012 roku o godzinie 16:00 na warszawskiej AWF rozpoczął się finał Drużynowych Integracyjnych Zawodów z okazji Święta Niepodległości Polski - imprezy, którą Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje już od dziewięciu lat. Zgodnie z tradycją turnieju walczące drużyny przyjmowały na czas zawodów patriotyczne nazwy. W finale spotkały się "Legiony" w składzie: Dariusz Pender, Sebastian Koziejowski i Michał Nalewajek oraz "Warszawskie Dzieci" w składzie: Rafał Ziomek, Norbert Całka i Marta Fidrych. Po zaciętym meczu, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę jednej drużyny, raz na drugiej, ostatecznie "Legiony" odniosły zwycięstwo z wynikiem 45:40. Trzecie miejsce w turnieju zajęły drużyny "Husarów" (Arkadiusz Jabłoński, Stefan Makowski, Grzegorz Lewonowski) oraz "Zgrupowania Radosław" (Robert Andrzejuk, Radosław Stańczuk, Zbigniew Wyganowski). Poziom zawodów był bardzo wysoki - wystartowali członkowie kadry paraolimpijskiej oraz olimpijskiej. Drużyna "Żołnierze Wyklęcie" z Radosławem Zawrotniakiem, Małgorzatą Berezą oraz Adrianem Castro uplasowała się dopiero na 7 miejscu.

Zawody z okazji święta Niepodległości Polski - Minister Radosław Sikorski

Triumfatorzy turnieju Minister Radosław Sikorski i Rektor AWF Andrzej Mastalerz
(fot. M.Jeznach)

Swoją obecnością zaszczyciło szermierzy bardzo wielu znamienitych gości. Wśród nich m.in.: Minister Spraw Zagranicznych - Radosław Sikorski, Rektor AWF - Andrzej Mastalerz, Burmistrz Dzielnicy Bielany - Rafał Miastowski, Radca Ministra Sportu i Turystyki - Elżbieta Bojanowska, Dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie - Agata Łuzdowska oraz Prezes Polskiego Związku Szermierczego - Jacek Bierkowski.

Zawody z okazji święta Niepodległości Polski - Minister Radosław Sikorski dekoruje Legiony

Minister Radosław Sikorski dekoruje zawodników ze zwycięzkiej drużyny
(fot. M.Jeznach)

Olimpijczyk Robert Andrzejuk

Olimpijczyk Robert Andrzejuk z drużyny "Żołnierze Wyklęci" (fot. M.Jeznach)

Zawody z okazji święta Niepodległości Polski Prof. Zbigniew Czajkowski

Prof. Zbigniew Czajkowski, medaliści i Minister Radosław Sikorski (fot. M.Jeznach)

 

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl