Archiwum artykułów
Szkolenie i współzawodnictwo dzieci i młodzieży
- Szczegóły
- Kategoria: Inne
- Opublikowano: piątek, 10, maj 2019 14:42
W 2019 roku Integracyjny Klub Sportowy AWF prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w sekcji szermierczej oraz sekcji gimnastyki artystycznej dziewcząt. Trenujące dzieci mają okazję podnoszenia swojej sprawności fizycznej i umiejętności technicznych w uprawianej dyscyplinie sportu oraz przygotowywania się wraz z trenerami do startów w zawodach objętych makroregionalnym oraz ogólnopolskim współzawodnictwem sportowym dziec. Projekt pod nazwą "Szkolenie i współzawodnictwo dzieci i młodzieży" jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.
Zajęcia sportowe - zadbaj o swoje zdrowie!
- Szczegóły
- Kategoria: Inne
- Opublikowano: poniedziałek, 28, styczeń 2019 14:57
Przypominamy, że na obiektach sportowych naszego Klubu organizujemy współzawodnictwo i zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej oraz dla osób z niepełnosprawnością w każdym wieku. Gimnastyka artystyczna dla dziewcząt pod okiem znakomitej trener - Pani Beaty Rybak. Pływanie pod opieką Waldemara Madeja i Zbigniewa Sajkiewicza. Nad prawidłowym budowaniem masy, siły i rzeźby w sekcji podnoszenia ciężarów czuwa Rafał Tabęcki. Za plan szkolenia i doskonalenie backhandów oraz forehandów odpowiada Pani trener Elżbieta Madejska. Szermierki uczą znakomici trenerzy - wychowawcy mistrzów świata, europy, medalistów igrzysk paraolimpijskich! Wszystko to dzieje się na terenie m.st. Warszawy, które to miasto współfinansuje powyższy projekt.
Prowadzenie treningów dla osób niepełnosprawnych
- Szczegóły
- Kategoria: Inne
- Opublikowano: środa, 14, luty 2018 12:00
Informujemy, że Integracyjny Klub Sportowy AWF realizuje projekt pod nazwą "Prowadzenie treningów (szkoleń) dla osób niepełnosprawnych w szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów." W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
5 medali zdobyli w Rio zawodnicy z IKS-AWF
- Szczegóły
- Kategoria: Inne
- Opublikowano: poniedziałek, 26, wrzesień 2016 12:00
Gratulacje dla wszystkich paraolimpijczyków reprezentujących nasz kraj w Rio de Janeiro. Szczególne słowa uznania i gorące podziękowania dla zawodników i trenerów z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF za zdobyte przez Was medale oraz wysiłek, który włożyliście przygotowując się do Igrzysk Paraolimpijskich.
Katarzyna Marszał (tenis stołowy) zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym. Wojciech Makowski (pływanie) przepłynął dystans 100m stylem grzbietowym z drugim czasem i zdobył srebrny medal. Adrian Castro (szermierka) wywalczył brązowy medal w turnieju szablowym. Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli srebrny medal w drużynowym turnieju floretowym. Kamil Rząsa, Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli brązowy medal w drużynowym turnieju szpadowym.
Oprócz wymienionych wyżej medalistów nasz kraj na brazylijskich arenach dzielnie reprezentowali także następujący zawodnicy IKS-AWF: Marta Fidrych, Renata Burdon, Marta Makowska, Grzegorz Pluta (wszyscy szermierka), Dorota Bucław (tenis stołowy). Dziękujemy Wam wszystkim za moc wrażeń, wzruszeń i pięknych emocji sportowych. Podziękowania kierujemy także do naszych trenerów, spraing-partnerów, fizjoterapeutów oraz wszystkich członków, bez których pracy i zaangażowania osiągnięcie tak wspaniałego wyniku nie byłoby możliwe.
Słowa podziękowania kierujemy także do urzędów i instytucji wspierających nas w czteroletnim okresie przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich. Pragniemy wymienić tutaj: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, M.St. Warszawa, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", Akademię Wychowanie Fizycznego w Warszawie, firmy 3M, URSUS i AMS.
Parakajakiem po medal!
- Szczegóły
- Kategoria: Inne
- Opublikowano: środa, 27, sierpień 2014 16:23
- Piotr Stanisławski
Parakajakarstwo to jedna z najmłodszych dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych. W Polsce istnieje od czterech lat i uprawia ją dwadzieścia pięć osób. Jednocześnie to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, z każdym niemal rokiem podwaja się liczba nowych zawodników. Kilku z nich trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie.
Parakajakarstwo to po prostu kajakarstwo uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Kajaki na których pływają nie różnią się od kajaków zawodników pełnosprawnych, w obydwu przypadkach łódka musi mieć minimum 520cm długości. Dla osób niepełnosprawnych uczyniono jedno ograniczenie - szerokość kajaka w najszerszym miejscu nie może być mniejsza niż 50cm. Tymczasem kajak osoby pełnosprawnej nie ma ograniczeń co do szerokości. Zrobiono to po to, aby wszyscy niepełnosprawni kajakarze mieli wyrównane szanse - ci w węższych kajakach mieliby łatwiej ze względu na mniejszą powierzchnię tarcia kajaka z wodą. Parakajakarze ścigają się wyłącznie na dystansie 200m i tylko w jedynkach. A kajakarze jeszcze na 500m, 1000m i 5000m, startując dodatkowo w dwójkach i czwórkach.