Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Szkolenie i współzawodnictwo dzieci i młodzieży

Szkolenie dzieci i młodzieży, m. st. Warszawa, IKS-AWF

W 2019 roku Integracyjny Klub Sportowy AWF prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w sekcji szermierczej oraz sekcji gimnastyki artystycznej dziewcząt. Trenujące dzieci mają okazję podnoszenia swojej sprawności fizycznej i umiejętności technicznych w uprawianej dyscyplinie sportu oraz przygotowywania się wraz z trenerami do startów w zawodach objętych makroregionalnym oraz ogólnopolskim współzawodnictwem sportowym dziec. Projekt pod nazwą "Szkolenie i współzawodnictwo dzieci i młodzieży" jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.

Zajęcia sportowe - zadbaj o swoje zdrowie!

Przypominamy, że na obiektach sportowych naszego Klubu organizujemy współzawodnictwo i zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej oraz dla osób z niepełnosprawnością w każdym wieku. Gimnastyka artystyczna dla dziewcząt pod okiem znakomitej trener - Pani Beaty Rybak. Pływanie pod opieką Waldemara Madeja i Zbigniewa Sajkiewicza. Nad prawidłowym budowaniem masy, siły i rzeźby w sekcji podnoszenia ciężarów czuwa Rafał Tabęcki. Za plan szkolenia i doskonalenie backhandów oraz forehandów odpowiada Pani trener Elżbieta Madejska. Szermierki uczą znakomici trenerzy - wychowawcy mistrzów świata, europy, medalistów igrzysk paraolimpijskich! Wszystko to dzieje się na terenie m.st. Warszawy, które to miasto współfinansuje powyższy projekt.

Zajęcia sportowe 2018

Prowadzenie treningów dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że Integracyjny Klub Sportowy AWF realizuje projekt pod nazwą "Prowadzenie treningów (szkoleń) dla osób niepełnosprawnych w szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów." W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

5 medali zdobyli w Rio zawodnicy z IKS-AWF

Gratulacje dla wszystkich paraolimpijczyków reprezentujących nasz kraj w Rio de Janeiro. Szczególne słowa uznania i gorące podziękowania dla zawodników i trenerów z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF za zdobyte przez Was medale oraz wysiłek, który włożyliście przygotowując się do Igrzysk Paraolimpijskich.

Katarzyna Marszał (tenis stołowy) zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym. Wojciech Makowski (pływanie) przepłynął dystans 100m stylem grzbietowym z drugim czasem i zdobył srebrny medal. Adrian Castro (szermierka) wywalczył brązowy medal w turnieju szablowym. Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli srebrny medal w drużynowym turnieju floretowym. Kamil Rząsa, Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli brązowy medal w drużynowym turnieju szpadowym.

Oprócz wymienionych wyżej medalistów nasz kraj na brazylijskich arenach dzielnie reprezentowali także następujący zawodnicy IKS-AWF: Marta Fidrych, Renata Burdon, Marta Makowska, Grzegorz Pluta (wszyscy szermierka), Dorota Bucław (tenis stołowy). Dziękujemy Wam wszystkim za moc wrażeń, wzruszeń i pięknych emocji sportowych. Podziękowania kierujemy także do naszych trenerów, spraing-partnerów, fizjoterapeutów oraz wszystkich członków, bez których pracy i zaangażowania osiągnięcie tak wspaniałego wyniku nie byłoby możliwe.

Słowa podziękowania kierujemy także do urzędów i instytucji wspierających nas w czteroletnim okresie przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich. Pragniemy wymienić tutaj: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, M.St. Warszawa, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", Akademię Wychowanie Fizycznego w Warszawie, firmy 3M, URSUS i AMS.

 

Parakajakiem po medal!

Sekacja parakajakarska IKS-AWF. Artykuł Parakajakiem po medal

Parakajakarstwo to jedna z najmłodszych dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych. W Polsce istnieje od czterech lat i uprawia ją dwadzieścia pięć osób. Jednocześnie to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, z każdym niemal rokiem podwaja się liczba nowych zawodników. Kilku z nich trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie.

Parakajakarstwo to po prostu kajakarstwo uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Kajaki na których pływają nie różnią się od kajaków zawodników pełnosprawnych, w obydwu przypadkach łódka musi mieć minimum 520cm długości. Dla osób niepełnosprawnych uczyniono jedno ograniczenie - szerokość kajaka w najszerszym miejscu nie może być mniejsza niż 50cm. Tymczasem kajak osoby pełnosprawnej nie ma ograniczeń co do szerokości.  Zrobiono to po to, aby wszyscy niepełnosprawni kajakarze mieli wyrównane szanse - ci w węższych kajakach mieliby łatwiej ze względu na mniejszą powierzchnię tarcia kajaka z wodą. Parakajakarze ścigają się wyłącznie na dystansie 200m i tylko w jedynkach. A kajakarze jeszcze na 500m, 1000m i 5000m, startując dodatkowo w dwójkach i czwórkach.

Czytaj więcej...

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl