Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Sukcesy pływaków na Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze popłynęli nasi zawodnicy podczas tegorocznych Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu, które rozegrane zostały w Łodzi w terminie od 15 do 17 czerwca 2018. Dorobek medalowy pływaków z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa to pięć złotych medali, trzy srebrne i cztery brązowe. Nasz niepokonany Wojtek Makowski sięgnął po złoto na dystansie 50m stylem dowolnym, natomiast Jakub Kruszyna nie miał sobie równych na dystansie 100m stylem motylkowym. Pozostałe trzy złote medale wywalczyły nasze sztafety w składzie: Tomczyk Dawid, Jastrzębski Adrian, Kruszyna Jakub, Makowski Wojciech, na dystansach: 4 x 100m stylem zmiennym, 4 x 100m stylem dowolnym, 4 x 50m stylem dowolnym. Wszystkim medalistom oraz trenerom IKS-AWF (Waldemarowi Madejowi i Zbigniewowi Sajkiewiczowi) należą się gratulacje i podziękowania za pracę i trud wkładany każdego dnia w solidne treningi. Słowa uznania kierujemy także do młodego, 17-letniego Dawida Tomczyka, który na dystansie 100m stylem grzbietowym zaledwie o 1 sekundę przegrał walkę o złoty medal z Patrykiem Biskupem z klubu START Kalisz.