Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Brąz dla tenisistów stołowych z IKS-AWF Warszawa!

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

W dniach 30.11-1.12.2013 Zielona Góra gościła u siebie zawodników niepełnosprawnych podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Wśród startujących zespołów mieliśmy swoich reprezentantów - dwa zespoły IKS-AWF Warszawa. W rozgrywkach drużynowych, w skład zespołu wchodzą 4-osoby: zawodnik grający na wózku inwalidzkim, zawodniczka z klasy 6-10, zawodnik z klasy 6-8 i zawodnik z klasy 9-10. IKS-AWF Warszawa 1 wystąpił w składzie: Jarosław Stefaniak, Katarzyna Marszał, Mariusz (Mario) Olczak, Paweł Konstantyn. IKS-AWF Warszawa 2 reprezentowali: Małgorzata Sosnowska, Monika Borewicz, Tomasz Szybalski, Marcin Spurek. Trenerami naszych zawodników są: Elżbieta Madejska i Andrzej Ochal.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Brązowymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2013 zostali IKS-AWF Warszawa 1, którzy bez porażki przebrnęli fazę grupową, a następnie ćwierćfinały. Dramatyczny przebieg miał mecz o finał, zakończony wynikiem 2:3. Nieznacznie wówczas IKS AWF Warszawa1 uległ IKS-owi 1 z Tarnobrzegu. O brązowy krążek również trzeba było mocno powalczyć. Mecz o tytuł drugiego wicemistrza Polski i 3 miejsce na podium przeciwko „Strat” Gdańsk zakończył się 3:2 dla naszych. Cichym "bohaterem" zarówno drużyny, jak i całego turnieju był Mario Olczak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki ze stratą jedynie 1 seta.

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

Zespół IKS-AWF Warszawa 2 ukończył zmagania na miejscu 11. Nieszczęśliwa porażka w fazie grupowej 2:3 ze "Startem" Gdańsk spowodowała, że to Gdańsk wyszedł z grupy i dotarł do finałów (by później ponieść porażkę z IKS AWF Warszawa1), a mogło być inaczej. Jak widać poziom sportowy był bardzo wysoki i wyrównany, a nasze dwie drużyny ze zmiennym szczęściem stanęły na wysokości zadania. Drużynowym Mistrzem Polski został gospodarz turnieju, Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" Zielona Góra, wicemistrzem IKS "Jezioro" Tarnobrzeg. (foto.archiwum Jarosław Bielak/ Maciej Nalepka- Tarnobrzeg/ oprac. IKS-AWF Warszawa)

Brązowy medal dla IKS-AWF Warszawa, tenis stołowy

 

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl