Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Bratysława 2012 - Slovakia OPEN

bratyslawa-2012-slovakia-open

W dniach 22-27.04.2012 kadra polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym uczestniczyła w turnieju Slovakia Open 2012. W turnieju singla dwa medale dla naszej reprezentacji zdobyły Dajana Jastrzębska (class 8) - srebrny oraz Dorota Nowacka (class 11) - brązowy. Dajana przegrała tylko z Norweżką Dahlen (2:3). Po niezwykle zaciętej grze wygrała z Niemką Wolf (3:2) rewanżując się tym samym za porażkę z turnieju w Lignano (w ostatniej swojej grze wygrała walkowerem ze Szwedką Abrahamsson). Dorota w grze o brąz wygrała z zawodniczką z Hong Kongu – Wong (3:1) (gry grupowe: Yeung-HKG 1:3, Kosacheva-RUS 3:0, półfinał: Kosmina-UKR 1:3).

W turnieju drużynowym w łączonych klasach 6-7 brązowy medal zdobyły Alicja Eigner (class 6) oraz Katarzyna Marszał (class 6) - IKS-AWF Warszawa. Dziewczyny dobrze rozpoczęły zawody od zwycięstwa nad drużyną węgiersko-australijską, Monar-McDonnel (3:0). Dwa kolejne mecze to niestety przegrane naszych dziewczyn z Rosją (0:3) oraz Ukrainą (1:3). W meczu decydującym o 3 miejscu w turnieju pokonały po ponad 2 godzinnym pojedynku parę Klymenko(UKR)-Fattakova(RUS) 3:2. Również na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Pęk (class 9) i Dajana Jastrzębska w łączonych klasach 8-9. Wygrana z Niemkami 3:0, przegrane z Chinkami 0:3 oraz  po słabszej grze dziewczyn z parą Dahlen-Abrahamsson 2:3.

Przed kadrą jeszcze dwa starty kontrolne przed Igrzyskami: 30.05-03.06.2012 w Cluj (Rumunia) oraz 13-17.06.2012 w Nantes (Francja). W najbliższym turnieju w Rumuni szansę gry dostaną zawodnicy będący w szerokiej kadrze Polski: Marcin Grocholski (class 10), Dariusz Ścigany (class 9), Paweł Konstantyn (class 9) oraz debiutant Michał Deigsler (bez klasyfikacji międzynarodowej – klasyfikacja przed turniejem).
 

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl