Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Lignano 2012 - złoto i brąz dla tenisistów stołowych

Od turnieju Master Open w Lignano (Włochy) rozpoczęła swój sezon startowy reprezentacja Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach brało udział 229 zawodników z 33 krajów, w tym polska 12 osobowa ekipa. Klub IKS-AWF Warszawa reprezentowały dwie zawodniczki: Małgorzata Jankowska (klasa 9) i Katarzyna Marszał (klasa 6).

K.Marszał i M.Jankowska IKS-AWF Warszawa (fot. A.Ochal)

W klasie 9 Małgorzata Jankowska zdobyła brązowy medal po wygranych nad De Jonge [NED] 3:1 oraz nad koleżanką z drużyny Karoliną Pęk (3:1) - przegrane z Kavas [TUR] (1:3), Gorshkaleva [RUS] (2:3).

Miejsce tuż za podium przypadło Katarzynie Marszał, która w grupie pokonała Niemkę Grebe (3:0) oraz przegrała z Ukrainką Khodzynska (0:3). W grze półfinałowej po bardzo ładnej grze uległa niestety Rosjance Chebanika (1:3). W grze o brąz po raz kolejny nie sprostała Khodzynskiej (1:3).

W turnieju drużynowym złoty medal bez straty żadnej gry zdobyły dziewczyny w łączonych klasach 8-9 – Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk. Kasia grająca w drużynie wraz z Alicją Eigner zakończyła zmagania na fazie grupowej.

O.Gorshkaleva (RUS), N.Kavas (TUR), M.Jankowska (POL) (fot. A.Ochal)

Facebook

Logowanie

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl